2016 - Pólya György díj

polya2016

Horváth Attila

(Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg)

Horváth Attila hosszú évtizedek óta oktat matematika, fizika és informatika tantárgyakat, 1993 óta a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium igazgatója. Pályája kezdete óta nagy hangsúlyt fektet a tehetséggondozásra. Tanítványai az évek során nagy számban értek el országos és nemzetközi versenyeken kimagasló helyezéseket. 2001-ben és 2005-ben részt vett a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia szervezésében. Sikeres szakmai tevékenységének elismeréseként és az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó iskola munkájának támogatásáért Pólya György díjban részesül.