Kárpáti Ágnes
(Janus Pannonius Gimnázium, Pécs)

Kárpáti Ágnes tanári pályája mindvégig a Pécsi Janus Pannonius Gimnáziumhoz kötődött, ahol matematika munkaközösséget vezetett, kidolgozta és irányította a matematika speciális tagozatot és a hatosztályos tagozat matematika tantervét.
Tanítványai szép eredményeket értek el országos matematikaversenyeken, és egyre növekvő számban vesznek részt az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola foglalkozásain.
Kárpáti Ágnes tanári munkássága, tanítványai versenyeredményei, valamint tehetséggondozó munkája alapján Pólya György-díjat vehet át.

2014 1
Simonné Krum Eszter
(Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium)

Simonné Krum Eszter több mint tíz éve tanít a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban. Diákjai évek óta előkelő helyezéseket érnek el az országos és regionális matematikaversenyeken, 2004-től minden évben volt országos versenyeken első tízben levő tanítványa. Igen jelentős szerepe van abban, hogy a KÖMAL-ban évek óta az ország első két legeredményesebb iskolája között szerepel a bonyhádi gimnázium. Tanítványai rendszeresen részt vesznek az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola foglalkozásain, közülük többen a Pannon Egyetemen folytatják tanulmányaikat.
Simonné Krum Eszter kiváló tanári munkája, valamint tanítványainak kiemelkedő eredményei alapján Pólya György-díjat vehet át.

2014 2