Remeténé Orvos Viola

(Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen)

Amellett, hogy tanítványait sikeresen felkészíti a közép és emelt szintű érettségi vizsgára, nagy hangsúlyt fektet a tehetséges diákok versenyfelkészítésére, tehetséggondozására is. Számukra rendszereses szakköröket, táborokat szervez. A Fazekas Mihály Gimnáziumban ő a Matematika Önképzőkör patronáló tanára, valamint az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola kapcsolattartó tanára.
Számos országos, sőt határokon is átívelő hasonló rendezvények résztvevője, szervezője.
Tehetséggondozó munkáját számos díjjal elismerték: 2010-ben és 2011-ben Miniszteri elismerő oklevelet, míg 2000-ben és 2008-ban Graphisoft díjat kapott. 2009-ben és 2010-ben az Abacus pontverseny díjazott tanára.

Szabó József

(Táncsics Mihály Gimnázium, kaposvár)

Kiválóan felkészült és sikeresen, eredményesen oktató pedagógus. Munkája során mindig nagy gondot fordít a tehetséges diákok szakmai támogatására, segíti a hátrányos helyzetű tanulókat. Tanítványai rendszeresen, nagy számban és aktívan vesznek részt az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola foglalkozásain. Számos tanítványa ért el kiváló helyezést a Középiskolai Matematikai Lapok feladatmegoldó versenyein. Az idei esztendőben két tanítványa jutott a matematika Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe, s a Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen is többször díjazták diákjait.
Tanár úr hivatásszeretete, szerénysége és segítőkészsége példaértékű. Tantárgyi és pedagógiai felkészültségével méltán vívta ki kollégái, tanítványai elismerését, szeretetét.