Fejér Szabolcs

(Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc)

Fejér Szabolcs a miskolci Földes Ferenc Gimnázium matematika-fizika-technika-számítástechnika szakos tanára 1985 óta. A hat évfolyamos képzés és a speciális matematika tagozat egyik meghatározó tanára. Az iskola matematika munkaközösségének egyik legaktívabb tagja. Tanítványai az országos és nemzetközi versenyek legjobbjai között szerepelnek, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen, a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen, a Nemzetközi Magyar Matematika Versenyen és a Dürer Matematikaversenyen érnek el sikereket minden évben. Diákjai közül sokan az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola foglalkozásainak aktív résztvevői, a Középiskolai Matematikai és Fizikai Lapok rendszeres feladatmegoldói.
A matematika tehetséggondozás elkötelezettje, nemcsak a középiskolás, hanem az általános iskolás korosztály tehetséggondozásában is sikeresen közreműködik. Húsz éve újraindította a Bede Lajos Matematikaversenyt, szervezésében azóta is aktívan részt vesz.
Tanári munkáját 1999-ben a Graphisoft - díjjal ismerték el. Tevékenységét az oktatás iránti elkötelezettség, és felelősségvállalás hatja át. Munkásságának elismeréseként Pólya György-díjat vehet át.