Bereczkiné Székely Erzsébet

(Leőwey Klára Gimnázium, Pécs)

Bereczkiné Székely Erzsébet oktató és nevelő munkáját nagyfokú szakmai felkészültséggel és példamutató igénységgel végzi. A matematika iránti érdeklődést óráin illetve szakkörein rendszeresen igyekszik érdekes problémák felvetésével felkelteni és fenntartani. Diákjait eredményesen segíti abban, hogy képességeiket minél teljesebben kibontakoztassák.

Dr. Vajda István

(Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg)

Dr. Vajda István alapító tagja volt a Bolyai János Matematikai Társulat Zala Megyei Tagozatának.

Részt vett a fakultatív oktatási rendszer országos kísérleti programjában, a matematikai fakultáció kipróbálásában, a speciális matematika tagozatos osztály elindításában.

Szakfelügyelőként kezdeményezője, kidolgozója és aktív megvalósítója volt a mai napig működő, zalai matematikai tehetségek felkarolását, tudásuk fejlesztését szolgáló megyei középiskolai matematika szakköröknek.

Varga Vince

(Lovassy László Gimnázium, Veszprém)

Varga Vince elkötelezett pedagógus, aki mindazon talentumnak birtokában van, ami tanárt igazi pedagógussá tehet. Átütő erejű a szakmai tudása, gyerek és munkaszeretete példamutató. Barátságos, nyitott személyiség, aki még a gyengébb képességű tanulókkal is hamar megszeretteti a matematikát és fizikát. Természetes viselkedése, hagyománytisztelő értékrendje átragad az osztályának tanulóira is, akik mindig azonosulni tudnak az iskola értékrendjével.