Kovács Mária

Kovács Mária 1993 óta tanít a tatai Eötvös József Gimnáziumban. Munkáját a rendkívüli következetesség, a diákok szeretete, a nagyfokú tolerancia és igényesség jellemzi. Figyelmet fordít a fiatalabb kollégák segítésére, a matematika idegen nyelven történő tanításának magas színvonalára. Sokat tett a gimnázium és az általános iskolák tanárai közötti jó szakmai kapcsolat kiépítéséért.

A gimnázium 2003 óta él a Pannon Egyetem Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolája által nyújtott lehetőséggel. Mind a tanulók, mind a tanár kollégák kitűnő lehetőséget kaptak a fejlődésre. A szervezésben, a tapasztalatok itthoni hasznosításában meghatározó szerepet töltött be Kovács Mária tanárnő.

Szakmai és pedagógiai felkészültsége, egész személyisége, tanulóival és kollégáival kialakított emberi kapcsolatai, a tehetséggondozásban elért eredményei, a matematika tanításában felmutatott kiemelkedően színvonalas munkája Kovács Mária tanárnőt érdemesíti a 2009. évi Pólya György-díjra.

Zábrádiné Schmierer Emília

Zábrádiné Schmierer Emília 1976-ban szerzett matematika-fizika szakos diplomát az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen. 1995 óta tagja a győri Révai Miklós Gimnázium és Kollégium tantestületének. Azonnal bekapcsolódott a hatévfolyamos gimnáziumi oktatásba, remek érzékkel fedezi fel a tehetséges diákokat, minden eszközzel segíti őket tehetségük kibontakoztatásában. Nagy gondot fordít arra is, hogy tanítványai más, színvonalas műhelyek munkájába is bekapcsolódhassanak. Aktív szervezője, előadója az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Programnak.

Oktató munkájára nagyfokú szakmai igényesség, a tudomány iránti alázat, emberként pedig a szerénység, az együttműködés, a segítőkészség a legjellemzőbb.

Kimagasló tudásával, emberi tulajdonságaival, tanítványaival közösen elért eredményeivel méltó arra, hogy a 2009. évi Pólya György-díj egyik kitüntetettje legyen.