Városi Anna

(Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád)

Városi Anna tanítványaiban partnert lát, lehetőséget, melyet kibontakoztatni a legfőbb szakmai kötelesség. Így vált a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium egyik meghatározó tanáregyéniségévé. Ez a szemlélet ölt testet a „Csillagprogramban”, mely az utóbbi években számos tehetséget juttatott el a középiskolától az egyetemi éveken át az életben való helytállásig. Tanítványai rendszeresen és szívesen választják a Pannon Egyetemet, helytállásukkal a közös munka értékét igazolva.

Városi Annától idézem: „Minden igyekezetemmel tudást, egy csepp emberséget, egy csepp tisztességet szeretnék átadni a jövő nemzedékének.” Ez személyes hitvallása. A Pólya György-díjjal kiemelkedő pedagógusi életpályáját köszönjük meg.

Brenyó Mihály

(Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét)

Brenyó Mihály a magyar matematika-oktatás egyik nagy egyénisége. Nemcsak tanítja, népszerűsíti is a matematikát. Kivételes érzékkel fedezi fel a tehetségeket, fáradhatatlanul vezeti őket azon az úton, mely a versenyeredményektől a tudományos sikerekig vezet. Bár legnagyobb sikereit általános iskolásokkal érte el, pályája mégis összeforrt a kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziummal, melyet 15 éven át igazgatóként vezetett. A nyolcosztályos gimnáziumi rendszer egyik megalkotójaként a magyar oktatásügyre, személyiségének kisugárzásával, elkötelezettségével tanítványaira és kollégáira gyakorolt maradandó hatást.

Számos magas kitüntetés után most a Pólya György-díjat veheti át.