Terlaky Edit

(Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár)

Terlaky Edit tanárnő 1975-ben szerzett matematika-fizika szakos tanári diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 1987-től tanít a kaposvári Táncsics Mihály Gimnáziumban.

Kiválóan felkészült és sikeresen, eredményesen oktató pedagógus. Munkája során mindig nagy gondot fordít a tehetséges diákok szakmai támogatására. Tanítványai rendszeresen vesznek részt az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola foglakozásain. A hosszú, közös tehetséggondozó munka eredményeként szép eredményeket érnek el diákjai az országos matematikai versenyeken. Egyetemi tanulmányaik során sikeresen helytállnak. Néhány tanítványa mérnök informatikus hallgató Karunkon, és részt vesz a szakon folyó elit képzésben.

A tanárnő hivatásszeretete és segítőkészsége példaértékű. Tantárgyi és pedagógiai felkészültségével méltán vívta ki kollégái, tanítványai elismerését, szeretetét.