Adományozás rendje

Műszaki Informatikai Kara

"Pólya György" díj

adományozásának feltételei és rendje

A Műszaki Informatikai Kar díjat alapított a matematikai tehetséggondozásban kiemelkedő középiskolai tanárok munkájának elismerésére.

1. A kitüntetés adományozható annak a középiskolai tanárnak, aki a matematikai tehetséggondozás terén végzett hosszantartó és kiemelkedő munkájával tanítványai révén elősegítette az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola eredményes működését.

2. A kitüntetést nem kaphatja meg az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola tanára.

3. A kitüntetés adományozásának rendje:

• az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola Tanácsadó Testületének javaslatát figyelembe véve a dékán – az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola tanáraiból álló – bizottságot kér fel javaslattétel céljából,

• a kitüntetés adományozását a dékán kezdeményezheti a bizottság javaslatát figyelembe véve.

4. A kitüntetést a dékán adományozza a Kari Tanács döntése alapján.

5. Évente legfeljebb két kitüntetés adományozható. A kitüntetés átadása Kari ünnepség keretében történik. A kitüntetett a Kar ünnepi rendezvényeinek állandó meghívottja.

6. A kitüntetéssel az adományozást igazoló oklevél, érem és az adományozás évének első napján érvényes minimálbér négyszeres összegének megfelelő pénzjutalom jár.