Bejelentkezés Regisztrálás

Bejelentkezés

cimer szines 200 akkrekival tehetsegpont alapitvany logo logo evopro colorfacebook-logo

Erdős Iskolás diákok az élmezőnyben

Erdős Iskolás diákok az élmezőnyben

Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolába a legtehetségesebb középiskolás diákok járnak az ország minden tájáról. Ezt igazolják a versenyeken elért kimagasló eredmények is. Az iskolát működtető Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar június 4-én díjazta országos és nemzetközi versenyeken sikeres diákjait és felkészítő tanáraikat Veszprémben.

A tehetséggondozás fontosságát hangsúlyozta köszöntőjében Némedi Lajos, Veszprém alpolgármestere, a hazának nagy szüksége van az ifjú tudósokra, mondta. Példaként felelevenítette az iskola névadójának, „a matematika Mozartjának” életútját, aki problémafelvetésével és megoldásaival vált világhírűvé már fiatalon. Dr. Friedler Ferenc, a Műszaki Informatikai Kar dékánja ...

Itt olvashatja az eredeti cikket!

Az oldal cookie-t használ a felhasználói élmény javítása érdekében. Elfogadásával hozzájárul a cookie-k gyűjtéséhez. A cookie-król bővebben: wiki.