A matekosok is új tanévet kezdtek

A matematikában kiemelkedő tehetségű középiskolások számára tartottak tanévnyitó ünnepséget Veszprémben a napokban az egyetem aulájában - a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolában 2015-ben már a tizenötödik tanév kezdődött. A tanévnyitón Czúni László, a kar dékánja beszédében az iskola tanárainak felkészültségét méltatta, majd a matematika képfeldolgozásban betöltött szerepéről tartott tudományos előadást. Pintér Ferenc, a tehetséggondozó iskola igazgatója az előző tanév sikereit mutatta be. A közlemény megemlíti: a veszprémi foglalkozásra 156 diák jelentkezett a dunántúli régióból, az első hétvégén 124-en vettek részt az előadásokon.

Forrás: http://www.mezradio.hu/helyi-hirek-csutortokon_4140