Tanévnyitó ünnepség az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolában

A matematikában kiemelkedő tehetségű középiskolások számára tartottak tanévnyitó ünnepséget Veszprémben október 10-én, az egyetem aulájában. A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara által működtetett Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolában 2015-ben már a tizenötödik sikeres tanév kezdődött.

A tanévnyitón Dr. Czúni László, a Műszaki Informatikai Kar dékánja beszédében az iskola tanárainak felkészültségét méltatta, majd röviden felvázolta a tehetséggondozó iskolából a karra felvett hallgatóknak nyújtott lehetőségeket. Beszédét követően a matematika képfeldolgozásban betöltött szerepéről tartott tudományos előadást.

Dr. Pintér Ferenc, a tehetséggondozó iskola igazgatója az előző tanév sikereit mutatta be: az OKTV döntőseinek (II-es kategóriában) 46 %-a az iskola diákja, valamint 60%-uk az 1. és a 10. hely között végzett. Az Arany Dániel Matematikaverseny I. és II. kategóriájában az első helyezést is az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola tanulói érték el.

A 2015/2016-os tanévben a veszprémi foglalkozásra 156 diák jelentkezett a dunántúli régióból, az első hétvégi foglalkozásokon 124-en vettek részt.

Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskoláról:
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara a minőségi oktatás jegyében egyedülálló, többszintű tehetséggondozó rendszert működtet. 2001-ben alapította az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskolát azzal a céllal, hogy a matematikai és a műszaki pályára készülő középiskolás diákok tehetségének kibontakoztatását elősegítse. A veszprémi és szolnoki központtal rendelkező képzés az ország minden tájáról vonzza a matematika iránt érdeklődőket, több mint 250 diák vesz részt a hétvégi foglalkozásokon.

Kanizsa

Forrás: http://www.kanizsaujsag.hu/kereses/index.php?m=200&ckid=27586