Működési szabályzat

Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola működési rendje

1. Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó hat hétvégén tartja foglalkozásait Veszprémben. Szervezés alatt áll a miskolci csoport indítása.

2. Egy – egy hétvégén a hét 90 perces matematikafoglalkozást a diákok érdeklődési körébe tartozó előadások teszik teljessé. Az első matematikafoglalkozás pénteken 14.30 órakor kezdődik, az utolsó vasárnap 11.15-kor fejeződik be. A részletes programot a honlapon tesszük közzé. A program keretében az 1. alkalommal bemeneti mérést, a többi alkalommal a tananyag elsajátítását mérjük írásbeli formában.

3. A program működtetője és szervezője:
    Matematikai Tehetségekért Alapítvány (MaTe Alapítvány)

4. Egyéb feltételek
    - A foglalkozásokon kötelező a részvétel.
    - A szállást adó kollégium házirendjének betartása kötelező.
    - 20 órától a kollégium csak felügyelői engedéllyel hagyható el.
    - 22 órától készülődés a lefekvéshez, idegen szobában nem lehet tartózkodni.
    - 22.30 órakor takarodó, amire mindenkinek az ágyában kell lenni.
    - Két egymást követő alkalommal történő hiányzás - kellő igazolás hiányában – a programból való kizárást vonja maga után.

5. Jelentkezés feltételei:
    - regisztrálás a https://erdosiskola.mik.uni-pannon.hu/ honlapon,
    - a kitöltött jelentkezési feltöltése a honlapra.

6. A felvétel kritériumai
    - matematikában elért tanulmányi és versenyeredmények,
    - motiváltság, elhivatottság,
    - szaktanári támogató javaslat.

7. A felvételről a szakmai vezetés dönt, döntéséről az iskolát elektronikus úton értesíti.

8. Részvételi díj:
    - A foglalkozásokon és a rendezvényeinken a részvétel ingyenes.
    - Az utazás és ellátás (szállás és étkezés) költsége a résztvevőt terheli.
    - Tehetséges és szociálisan rászoruló tanuló írásos kérelem benyújtásával kérheti az ellátás költségeinek csökkentését, vagy elengedését.

9. Jelentkezés az egyes foglalkozásokra:
    - A felvett diákok minden egyes foglalkozásra a honlapon megadott módon külön – külön jelentkeznek.
    - Jelentkezési határidő: az adott foglalkozást két héttel megelőző péntek 16.00 óráig.
    A jelentkezési felület ezt követően lezárjuk.
    (A tervezést segíti, ha még ennél is minél hamarabb megtörténik a jelentkezés).
    Határidőn túli egyéb jelentkezés esetén ellátást nem biztosítunk!

10. A részvétel lemondásának feltételei:
    - Ha a lemondás legalább 1 héttel a rendezvényt megelőzően megtörténik, akkor a lemondásnak nincs anyagi következménye, és a befizetett összeget a következő alkalomra jóváírjuk.
    - A rendezvény hetének kedd 9 órát követő lemondás esetén a megrendelt étkezés teljes összegét ki kell fizetni.
    - A lemondásokat a MaTe Alapítványnál e-mailben az info@zalamat.hu címen, illetve telefonon 93 – 502 903 –as számon kérjük megtenni.

11. Számlázás:
    - A számlát a jelentkezéskor megadott adatok alapján állítjuk ki, ami a helyszínen kerül átadásra.
    - Minden más esetben az átutalásos számlát a tanuló nevére és iskolája címére állítjuk ki.
    - A számlákat a helyszínen megkapják az egyéni befizetők gyermekei, az iskolai alapítványoknak postázzuk.
    A befizetéseknek a rendezvény napjáig be kell érkeznie a Matematikai Tehetségekért Alapítvány „Erdős iskola” 11749015 - 21230336 elkülönített számlájára.

12. A működési rendet durván megsértő diákokat eltanácsoljuk az iskolából.

13. Együttműködő partnereink:

• Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar