Működési szabályzat

Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola működési rendje

1. Az Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola 5–5 hétvégén tartja foglalkozásait Veszprémben és Szolnokon. Egy – egy hétvégén a hét 90 perces matematikafoglalkozást a diákok érdeklődési körébe tartozó előadások teszik teljessé. Az első matematikafoglalkozás pénteken 14.30 órakor kezdődik, az utolsó vasárnap 11.15-kor fejeződik be. A részletes programot a honlapon tesszük közzé.

2. Egyéb feltételek
      A foglalkozásokon kötelező a részvétel.
      A szállást adó kollégium házirendjének betartása kötelező.
      20 órától a kollégium csak felügyelői engedéllyel hagyható el.
      22 órától készülődés a lefekvéshez, idegen szobában nem lehet tartózkodni.
      22.30 órakor takarodó, amire mindenkinek az ágyában kell lenni.

3. Jelentkezés feltételei:
      regisztrálás a https://erdosiskola.mik.uni-pannon.hu/ honlapon,
      a kitöltött jelentkezési feltöltése a honlapra.

4. A felvétel kritériumai
      matematikában elért tanulmányi és versenyeredmények,
      motiváltság, elhivatottság,
      szaktanári támogató javaslat.

5. A felvételről a szakmai vezetés dönt, döntéséről az iskolát elektronikus úton értesíti.

6. Részvételi díj:
      A foglalkozásokon és a rendezvényeinken a részvétel ingyenes.
      Az utazás és ellátás (szállás és étkezés) költsége a résztvevőt terheli.
      Tehetséges és szociálisan rászoruló tanuló írásos kérelem benyújtásával kérheti az ellátás költségeinek csökkentését, vagy elengedését.

7. Jelentkezés az egyes foglalkozásokra:
      A felvett diákok minden egyes foglalkozásra a honlapon megadott módon külön – külön jelentkeznek.
      Jelentkezési határidő: az adott foglalkozást megelőző utolsó hétfő 16.00 óráig. (A tervezést segíti, ha minél hamarabb megtörténik a jelentkezés). Határidőn túli jelentkezést nem fogadunk el és ellátást sem
    biztosítunk!)

8. A részvétel lemondásának feltételei:
      Ha a lemondás a rendezvény hetén szerda délelőtt 9 óráig megtörténik, akkor a lemondásnak nincs anyagi következménye, és a befizetett összeget a következő alkalomra jóváírjuk.
      Csütörtök 16 óráig történő lemondás esetén a pénteki vacsorát ki kell fizetni.
      Csütörtök 16 órát követő lemondás esetén a megrendelt étkezések teljes összeget ki kell fizetni.

9. Számlázás:
      A számlát a jelentkezéskor megadott adatok alapján állítjuk ki, ami a helyszínen kerül átadásra.
      Minden más esetben az átutalásos számlát a tanuló nevére és iskolája címére állítjuk ki.
      A számlákat a helyszínen megkapják az egyéni befizetők gyermekeik, az iskolai alapítványoknak postázzuk.
      A befizetéseknek a rendezvény napjáig be kell érkeznie az Erdős iskola számlájára

10. A működési rendet megsértő diákokat eltanácsoljuk az iskolából.